DOMOWE LODY Z HERBATĄ MATCHA

D71A6256

Czas na lodowe desery start! Zaczynamy od zielonych, orzeźwiających lodów z matcha. Słodycze z zieloną herbatą są bardzo popularne w Japonii, znajdziemy zielone KitKaty, czy czekoladowe matcha brownie frappuccino w Starbucks.   Do warszawskiej japońskiej restauracji  Uki Uki z Nakarmioną, wybrałam się w kwietniu sprawdzić jak japońskie jest menu 🙂 Jest pysznie, autentycznie i orientalnie. Po misce pysznego, robionego na miejscu udonu pochłonęłyśmy po porcji zielonych lodów, które podawane są z melasą muscavado i kulkami mochi. Lody były  zachwycające, nie za słodkie, nie za ciężkie.

Poniższa klasyczna wersja z zieloną herbata doczeka się u mnie wielu wariacji, aż się prosi o dodanie gorzkiej czekolady, czy soku z cytryny, lub mięty. Serwując taki deser na pewno miło zaskoczycie gości i rodzinę 🙂

SKŁADNIKI:

  • 500 ml śmietanki 36%
  • 4 łyżki matcha
  • 4 żółtka
  • 3 łyżki cukru

Żółtka z cukrem ucieramy na kogiel mogiel, nie poddajemy się dopóki masa jajeczna nie będzie biała i jednolita. Śmietankę ubijamy na sztywno, dodajemy zieloną herbatę i delikatnie mieszamy z koglem moglem. Masę lodową umieszczamy w zamrażarce i trzykrotnie co godzinę mieszamy blenderem. Lody wstawiamy do zamrażarki na min. 3 godziny. Podajemy posypane matchą. Pycha!

D71A662

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *