SENSUAL STUDIO – PRACOWNIA CERAMIKI

Sensual Studio

Z Kasią i Arkiem czyli Sensual Studio poznaliśmy  się 2-3 lata temu ( kto by zliczył te lata ) w Łodzi przy okazji Festiwalu Designu. Ich piękną  twórczość miałam okazję podziwiać już wcześniej na kolacjach w Water & Wine. Ceramika Kasi jest moim zdaniem wybitna. Niepowtarzalna, skrojona na miarę odbiorcy, robiona z precyzją i miłością. Przyznam jednak, że nie jestem obiektywna bo uwielbiam tę zdolną dziewczynę. Ma talent, pokorę, jest pracowita i tryska nowymi pomysłami. Dopiero w jej pracowni uświadomiłam sobie jak zróżnicowane prace tworzy. Jej ceramiczne rzeźby są zachwycające, mam nadzieję, że jeszcze do nich wróci.  Nie będzie jednak  łatwo je od niej odkupić. Jako twórca kochający swoją pracę, Kasia nie umie rozstać się ze swoimi ceramicznymi dziećmi. Kiedy chciałam kupić jedną z rzeźb usłyszałam, że na razie  wszystkie zostają z Kasią, że jeszcze nie dorosły do pójścia w świat 🙂

Pracowania Sensual Studio
Pracowania Sensual Studio

Wszystkie prace Kasi powstają w pięknej pracowni usytuowanej dwa kroki od domu, przez co Kasia w zasadzie permanentnie jest w pracy 🙂 Zlecenia dla jej klientów powstają na indywidualne zamówienie i projekt. Nic dziwnego, że jej stałym klientem jest koncept Water & Wine, gdzie każda drobna rzecz jest dopracowana i gdzie przywiązuje się ogromną wagę do dbałości o szczegół i indywidualność.

Sensual Studio
Sensual Studio
Sensual Studio
Sensual Studio

Jedną z piękniejszych historii na temat współpracy z Kasią opowiedział mi szef Marek Flisiński. Koncept W&W posiada piękny taras na dachu, gdzie załoga czasem relaksuje się na kawie. Pewnej pięknej wiosny zabłąkana ptasia rodzina założyła tam gniazdo i szczęśliwie doczekała potomstwa – a Kasia dostała zlecenie na zrobienie talerzy we wzór ze skorup jaj znalezionych w gnieździe 🙂

Pracownia Sensual
Pracownia Sensual

Kasia wbrew powszechnemu trendowi nie planuje pomimo wielu zleceń zmieniać stylu pracy, zatrudniać pracowników, czy kosztem jakości zwiększyć produktywność. Planuje pozostać wierna sobie i sztuce jaką uprawia, przez co jej prace są tak wyjątkowe.

Sensual Studio
Sensual Studio

Na szczęście prace Kasi dostępne są nie tylko dla wielkich graczy. Jej ceramikę użytkową możecie kupić w galerii w Kazimierzu Dolnym przy ul. Lubelskiej 11, gdzie zapewne spotkacie ją samą, lub jej męża Arka, lub via konto na Instagramie.

Kasia Sensual Studio
Kasia Sensual Studio

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *