KOLACJE W KONTEKŚCIE – U KRÓLA BAWEŁNY KOLACJA Ę Ą

D71A8222Kilka dni temu odbyła się kolejna kolacja w kontekście. Tym razem w przepięknych wnętrzach Pałacu Izraela Poznańskiego ucztę przygotował szef kuchni restauracji Affogato – Maciej Rosiński. Mogłabym opisywać każde danie oddzielnie opowiadając jaki ogrom pracy Szef Rosiński z ekipą włożyli w przygotowanie podanych rewelacyjnych, eklektycznych dań, ale powiem Wam jedno, owacja po kolacji była na stojąco. Mam nadzieję, że “kuchnia” poczuła się doceniona, bo o kolacji nadal się mówi 🙂

D71A8162Emilia i Ania po raz kolejny zorganizowały niezwykły event w zaskakujących “okolicznościach przyrody” !!! Była piękna muzyka,  piękna Śpiewaczka i nawet wycieczka po wnętrzach pałacowych. Ę Ą pełną gębą 🙂

D71A8232

Do rzeczy!  Zjedliśmy:

  • amuse-bouche: seler · tufla · pâte brisée – Zjadłam 3 porcje 🙂 Selera w tym rozpustnym wydaniu mogłabym jeść codziennie a z truflami tworzy istne baroko w stylu pałacu Izraela Poznańskiego na talerzu.

D71A8176as

D71A8200

  •  karmelizowane warzywa · cytryna · szczypiorek – minimalistyczny opis bardzo złożonego dania. Piękna forma szła w parze w pięknym smakiem.

D71A8242a

  •  matjas · jabłko · chrzan – lubimy śledzika, a w wydaniu pałacowym no cóż… gdyby ktokolwiek serwował w Łodzi takiego śledzia gwarantowana kolejka przed wejściem!

D71A8246

  • dzik · dynia · szpik · burak – podać takie danie w takich warunkach – chapeau bas!

D71A8258

  • czekolada · śliwka · morela – jesienne owocowe smaki podbite najlepsza czekladą, Izrael byłby zazdrosny 🙂

D71A8263

D71A8225a

Z niecierpliwością czekam na kolejne koncepty! A wspomnienie ostatniego pozostanie ze mną na długo 🙂

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *