RESTAURANT WEEK – SPÓŁDZIELNIA

Po raz drugi w Łodzi odbywa się Restaurant Week, do 30.10 mamy szansę spróbować specjalnie przygotowanych na tę okazję dań w trzydaniowym menu w festiwalowej cenie 39 zł. Jesienna odsłona dedykowana jest spotkaniom towarzyskim, bo jak biesiadować to tylko z przyjaciółmi. Jako ambasador RW, miałam przyjemność spróbować dań przygotowanych przez Spółdzielnię, która jako jedna z nielicznych przygotowała 3 różne wariacje dania głównego dbając o mięsożerców, miłośników ryb i wegetarian. Brawo! Spróbowałam każdego z dań i ciężko wybrać najlepsze, każde pyszne,  każde inne. Z przyjemnością powtórzyłabym pyszne fish cakes z piklowanym zielonym ogórkiem, chrzanowym crème fraîche i purée z selera.

_71a2131

Zachwyca danie wegetariańskie: cieciorka, kuskus, bataty, pomidor, czerwona cebula, kolendra, jogurt miętowy, chutney z mango, sałatka – pikantne i słodkie zarazem, niezwykle zbilansowane smaki.

_71a2126

Danie mięsne najbardziej przewidywalne, ale świetnie wykonane, mięsożercy na pewno będą usatysfakcjonowani: kofta wołowa z ziarnami słonecznika podawana z jogurtem miętowym oraz sałatką z bulguru, zielonego ogórka, cebuli dymki, pieczonej papryki i orzeszków ziemnych,

_71a2124

Menu Spółdzielni jest na pewno orientalne i zróżnicowane, każdy znajdzie danie dla siebie i nie wyjdzie głodny – porcje są więcej niż słuszne! Polecam zerezewować jaknajszybciej stolik, bo podobno miejsca znikają w błyskawicznym tempie. Do zobaczenia przy stole ;-)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *